Економетрікс ньюз


ЄЦБ зберіг базову ставку на рівні 1,25% річних

knoxdiggs.com - 15:46 05/05/2011

ЄЦБ зберіг базову ставку на рівні 1,25% річних

Європейський центральний банк (ЄЦБ) на засіданні у четвер ухвалив рішення зберегти базову процентну ставку на відмітці в 1,25% річних, мовиться у прес-релізі регулятора.

Дане рішення європейського фінрегулятора співпало з прогнозами аналітиків. При цьому вони не виключають підвищення ставки вже влітку - у червні-липні.

Ставка була підвищена до відмітки в 1,25% на засіданні ЄЦБ в квітні з рекордно низького рівня в 1,00%, на якому вона знаходилася з травня 2009 року. Рішення про підвищення ставки було ухвалено в рамках боротьби з прискоренням інфляції.

Ключова процентна ставка є одним з інструментів заборони темпів інфляції. Експерти відзначають, що вплив підвищення ставки на реальну економіку звичайно відбувається з періодом в 18 місяців, а на ціни - через ще триваліший період часу.
Фінансові ринки знаходяться в очікуванні виступу глави ЄЦБ Клода Жана Тріше, який пройде у четвер і на якому глава ЄЦБ розповість про поточну ситуацію в європейській економіці, торкнувшись питання боротьби з прискоренням інфляції і ситуації з борговими проблемами. Учасники ринків чекають натяку глави фінрегулятора на вірогідне нове підвищення базової ставки влітку поточного року.

На головну