Економетрікс ньюз


Введення плаваючого курсу юаня несвоєчасно, вважає експерт

knoxdiggs.com - 16:35 05/05/2011

Введення плаваючого курсу юаня несвоєчасно, вважає експерт

Перехід до плаваючого обмінного курсу юаня як і раніше невчасний, враховуючи продовжувану США політику "кількісного пом'якшення", заявив експерт Інституту фінансових досліджень Центру досліджень розвитку Держради КНР Чень Даофу в інтерв'ю газеті China Daily.

Напередодні міністр фінансів США Тімоті Гайтнер заявив, що Китаю варто ослабити контроль над курсом юаня, оскільки це допоможе справитися з інфляцією. Боротьба із зростанням цін проголошена центральним пунктом економічної політики КНР цього року.

Тема лібералізації обмінного курсу юаня, як очікується, буде однією з основних в ході китайсько-американського стратегічного і економічного діалогу, який пройде у Вашингтоні 9-10 травня. Китайську делегацію на переговорах очолюватимуть віце-прем'єр Держради КНР Ван Цішань і член Держради Дай Бінго, американська - Гайтнер і держсекретар Хілларі клінтон.

"Відпустити свою валюту у вільне плавання було б нелогічним для Китаю в даний час, враховуючи другий раунд "кількісного пом'якшення", ініційований США , що продовжується, і ведучий до надлишку ліквідності", - заявив Чень Даофу, який очолює в Інституті фінансових досліджень напрям по дослідженнях у сфері держполітики.

В даний час ФРС США проводить програму по викупу з ринку держоблігацій загальним об'ємом 600 мільярдів доларів.
На думку експерта, КНР необхідно прискорити перехід до повної конвертованості юаня по зовнішньоторговельних операціях і прямих інвестиціях за кордоном, але до лібералізації фінансових ринків необхідно підходити обережніше, щоб уникнути непередбачуваних коливань курсу китайської валюти і непередбачуваного руху капіталу через кордон.

США і Китай вже давно ведуть суперечки про обгрунтованість поточного курсу юаня. Американська сторона наполягає на тому, що курс істотно занижений, що дає переваги китайським експортерам. Китай, що до недавнього часу заявляв про обгрунтованість курсу, зараз проводить певні кроки для лібералізації обмінних операцій, проте відмовляється від різкого зміцнення юаня.

На головну