Економетрікс ньюз


Британія зацікавлена в єдиному європейському ринку, заявив Кемерон

knoxdiggs.com - 12/12/2011

Британія зацікавлена в єдиному європейському ринку, заявив Кемерон

Британія як і раніше зацікавлена в єдиному європейському ринку і залишиться повноправним членом Євросоюзу, заявив у понеділок прем'єр-міністр Девід Кемерон в британському парламенті, пояснюючи своє вето реформи договору ЄС.

Минулого тижня в ході саміту лідерів країн Євросоюзу з питання реформування Лісабонського договору ЄС Великобританія зайняла жорстку позицію і наклала вето на реформи, не одержавши гарантій захисту своїх національних інтересів. В результаті решта країн ЄС була вимушена шукати шлях укладення нового договору в обхід Великобританії.

Наше членство в ЄС є ключовим для наших національних інтересів. Торгівля важлива для нас, і нам потрібен єдиний ринок для торгівлі, для інвестицій і для створення нових робочих місць, - сказав Кемерон.

Виправдовуючи свою позицію по реформі договору ЄС, Кемерон заявив, що робив все можливе, щоб дійти єдиної думки з європейськими колегами, проте він вважав, що віддав перевагу варіанту "залишитися взагалі без договору, чим одержати договір без належних гарантій для національних інтересів Британії".
"Я не вірю, що у нас тільки дві опції: або відмовитися від своїх інтересів, або втратити свій вплив в самий розпал переговорів по реформі ЄС", - додав британський прем'єр.

Він впевнений, що Британія може знайти баланс тим часом і іншим: зберегти контроль над своєю фінансовою системою і в той же час право голосу в ЄС.

Кемерон потрапив під жорстку критику з боку опозиції, лідер якої Ед Мілібенд звинуватив прем'єра в тому, що він не захистив інтереси Британії, а просто "позбавив її голосу" і залишив в ізоляції по відношенню до інших європейських країн.

Несподіваний удар одержали консерватори, яких очолює Кемерон, і з боку партнерів по урядовій коаліції, проєвропейській партії ліберал-демократів. Лідер "лібдемів" Нік Клегг спочатку підтримав позицію прем'єр-міністра, проте у вихідні несподівано різко змінив свою думку, заявивши, що позиція Британії не принесе користь ні економіці країни, ні її людям.

Самого Клегга на парламентських дебатах не було. Як повідомило ВВС, він порахував, що його присутність "тиснутиме" на прем'єр-міністра, який вимушений звітувати за своє вето європейського договору.

На головну