Економетрікс ньюз


Євро продовжує дешевшати до долара на заявах Moody's

knoxdiggs.com - 12/12/2011

Євро продовжує дешевшати до долара на заявах Moody's

Курс євро до долара зберігає негативну динаміку в ході торгів у понеділок, оскільки інвестори продовжують продавати єдину європейську валюту, побоюючись зниження рейтингів країн єврозони і відсутності у властей регіону рішучості подолати боргову кризу шляхом посилення бюджетної дисципліни, свідчать дані торгів.

За станом на 19.40 мск курс євро опустився до 1,3217 долара за євро з 1,3385 долара за євро днем раніше. До японської валюти долар зміцнився до 77,85 ієни за долар проти 77,63 ієни за долар до кінця торгів п'ятниці. До корзини шести валют країн - основних торгових партнерів США долар виріс на 1% - до 79,37 пункту.

За підсумками саміту лідерів ЄС на минулому тижні була досягнута угода створити "союз бюджетної стабільності" на основі бюджетного договору, що припускає посилювання контролю за витрачанням бюджетних коштів і об'ємами боргу. Проте, такі заходи не ліквідували ризику розпаду єврозони, вважають аналітики агентства Moody's.
"Ринок розчарований тим, що нічого істотнішого досягнуто не було. Немає причин, по яких кому-небудь хотілося б купувати євро", - говорить глава по валютних дослідженнях Societe Generale в Лондоні Кіт Джукс (Kit Juckes), що цитується агентством Bloomberg.

В той же час, певну підтримку курсу євро подали заяви президента Франції Ніколя Саркозі. За його словами, власті Європи протягом 15 днів пропрацюють правові аспекти домовленостей про бюджетний союз між 17 країнами єврозони і 9 країнами ЄС, в рамках саміту Євросоюзу, 8-9 грудня, що відбувся в Брюсселі.

"Протягом наступних 15 днів ми розробимо юридичну основу нашого договору. Мета - укласти договір до березня", - сказав Саркозі в інтерв'ю газеті Le Monde.

На головну