Економетрікс ньюз


Основи домовленостей про бюджетний союз ЄС підготують за 15 днів

knoxdiggs.com - 12/12/2011

Основи домовленостей про бюджетний союз ЄС підготують за 15 днів

Власті Європи протягом 15 днів пропрацюють правові аспекти домовленостей про бюджетний союз між 17 країнами єврозони і 9 країнами ЄС, в рамках саміту Євросоюзу, що відбувся в Брюсселі 8-9 грудня, повідомив президент Франції Ніколя Саркозі в інтерв'ю газеті Le Monde.

"Протягом наступних 15 днів ми розробимо юридичну основу нашого договору. Мета - укласти договір до березня", - сказав він.

Президент вважає, що небезпека "вибуху" Єврозони не зникла з укладенням угоди, але, разом з тим, вона "створює умови зростання і виходу з кризи".
Саркозі відзначив, що в липні 2012 року повинен почати діяти так званий "європейський валютний фонд", рішення в рамках якого прийматиме більшість в 85%. Капітал фонду складе 80 мільярдів євро, що, за словами президента, дає можливість одержати 500 мільярдів євро позик.

"У березні ми з'ясуємо, чи досить цих засобів. Протягом десяти днів ми обговоримо з нашими неєвропейськими партнерами посилення засобів МВФ, що також підсилить нашу ударну силу в разі кризи", - сказав Саркозі.

У п'ятницю в рамках саміту в Брюсселі європейські лідери домовилися про заходи по поліпшенню боргової ситуації в Європі. Зокрема, одним з таких заходів стало створення "союзу бюджетної стабільності" на основі договору, що припускає посилення контролю за витрачанням бюджетних коштів і об'ємами держборгу. До нового договору висловили бажання приєднатися Болгарія, Чехія, Данія, Угорщина, Латвія, Литва, Польща, Румунія і Швеція, - але тільки після узгодження пропозицій на рівні національних урядів. Небажання висловила лише Великобританія.

На головну