Економетрікс ньюз


Власті ФРН вирішили пожвавити антикризовий фонд допомоги банкам

knoxdiggs.com - 14/12/2011

Власті ФРН вирішили пожвавити антикризовий фонд допомоги банкам

Уряд ФРН в середу оголосив про рішення відновити роботу Фонду порятунку фінансового сектору, створеного у 2008 році під час світової фінансової кризи для допомоги національним банкам, і збільшити його об'єм до 480 з 360 мільярдів євро, повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на законопроект, схвалений в середу кабінетом міністрів країни.

"Дуже важливо приймати застережливі заходи, коли є прихована загроза", - приводить агентство текст документа.

Робота фонду буде направлена на надання фінансової допомоги будь-якій кредитній організації країни, що стикається з фінансовими труднощами на тлі посилення боргової кризи в єврозоні. Крім того, фонд зможе допомогти банкам із завданням нарощування капіталу, яке поставлене перед ними європейськими властями. Згідно з останніми даними Європейської банківської організації (EBA), шість банків ФРН повинні наростити свій капітал до літа 2012 року на 13,170 мільярдів євро проти 5,2 мільярдів євро, що передбачалися раніше.
Згідно новій оцінці регулятора, рекапіталізація необхідна не тільки найбільшим банкам країни - Deutsche bank і Commerzbank, але і ще чотирьом кредитним організаціям: що спеціалізується на кредитуванні юросіб DZ Bank, колишньому банку землі Північний Рейн-Вестфалія WestLB AG, банкам земель Нижня Саксонія і Саксонія-Анхальт (Norddeutsche Landesbank, NordLB), Гессен і Тюрінгія (Helaba Landesbank Hessen-Thueringen).

Під час кризи фонд, що одержав назву Soffin, купував пакети акцій в банках, зокрема, в Commerzbank. В даний час уряду ФРН належить 25% плюс одна акція в цьому банку.

На головну