Економетрікс ньюз

nang delivery

Нафтогаз: РФ і ЄС не надали Україні гарантій по транзиту газу

knoxdiggs.com - 14/12/2011

Нафтогаз: РФ і ЄС не надали Україні гарантій по транзиту газу

Росія і ЄС поки не дають гарантій за обсягами транзиту газу через українську територію, заявив журналістам в середу заступник глави правління НАК "Нафтогаз України" Вадим Чупрун.

Україна зараз є головним транзитером російського газу до Європи. Київ переконує Москву відмовитися від планів будівництва газопроводу "Південний потік" (може пройти в обхід України по дну Чорного моря) і спільно модернізувати українську газотранспортну систему (ГТС). Україна хоче привернути до цього процесу європейські компанії, а також заручитися гарантіями постачальників і споживачів газу за обсягами палива, що поставляється.

У то й же час уповноважений кабінету міністрів України по співпраці з РФ, країнами СНД і ЄврАзЭС Валерій Мунтіян підтвердив в середу, що в ході переговорів з Росією по зниженню ціни на газ обговорюється схема створення двох СП "Газпрому" і "Нафтогаза". Одне з них може одержати контроль над магістральною газотранспортною системою, друге - над внутрішніми українськими газорозподільними мережами.
"На сьогодні гарантій немає - ні з боку Росії, навіть на 2012 рік, ні з боку Євросоюзу", - цитує Чупруна українське агентство УНІАН.

Він нагадав, що "Нафтогаз" вже почав модернізацію ГТС за власні кошти. За попередніми підрахунками, модернізація труби обійдеться в 5,3 мільярдів доларів, а термін реалізації проекту складе п'ять-сім років.

При цьому Чупрун відзначив, що "без російського газу ГТС зберегти і підтримувати неможливо - інакше нашій трубі буде "труба".

Крім того, він виразив стурбованість пасивністю європейських банків, з якими була досягнута домовленість про фінансування модернізації ГТС. Разом з тим, замглави "Нафтогаза" виразив надію, що перший транш від європейських банків в об'ємі 308 мільйонів доларів поступить в першому кварталі 2012 року.

На головну