IKEA підвищить ціни

Мережа гіпермаркетів товарів для будинку IKEA має намір переглянути існуючі ціни. Популярні у росіян меблі і товари для дому подорожчають, незважаючи на те що більше 60 відсотків обсягу товарів IKEA виробляється в Росії, оскільки в країні в цілому погіршується економічна ситуація.

«Значні зміни валютного курсу, зростання цін на сировину для меблевого виробництва, а також зростання транспортних тарифів надають видиме вплив на фінансові результати компанії», — повідомили у прес-службі IKEA. При цьому підкреслюється, що операційна діяльність компанії не може не залежати від зовнішніх факторів.

Зараз IKEA розробляє план дій, який визначить з якого моменту, на що і на скільки зростуть ціни. Компанія відмовилася уточнити, коли саме чекати підвищення цін. При цьому в офіційному повідомленні наголошується, що IKEA робить все можливе, щоб ці вимушені зміни в мінімальному ступені торкнулися покупців, і гарантує, що в кожній категорії товарів, як і раніше зможе забезпечити найвигіднішу пропозицію на ринку.

На думку Євгена Бляховіча, екс-співвласника деревообробної компанії, керівника апарату Всеросійської політичної партії «Правое дело», прийдешнє подорожчання товарів шведської марки пов’язано не стільки з падінням рубля, скільки з втратою домінуючого положення як виробника меблів. «Деревообробні компанії давали шведському концерну мінімальні ціни на високоякісну деревину за умови тривалості взаємовідносин IKEA — заготівельник деревини, — сказав він. — Але зараз виробники підняли ціну на сировину і більшість з них не погодилися на пропозицію IKEA про продаж деревини за старою ціною ».

Крім того, пояснює Бляховіч, зараз російські меблеві виробники готові практично в будь-яких обсягах купувати у виробників деревини товар по передоплаті. В результаті, практично всі вони знайшли собі партнерів серед російських меблевих компаній. На думку експерта, тепер IKEA змушена буде використовувати імпортну сировину для виробництва меблів, що і буде надавати найбільший вплив на цінники в магазинах.