Концерн «Калашников» вирішив судитися з дочкою і внуком творця АК

Найбільший в Росії виробник бойової автоматичної і снайперської зброї концерн «Калашников» подав до Суду з інтелектуальних прав позов з приводу бренду до фірми, яку заснували сам знаменитий конструктор, його дочка і внук.

Як повідомив  РІА Новини представник суду, позивач вимагає достроково припинити правову охорону в РФ товарного знаку, що належить відповідачу, є об’ємним зображенням автомата Калашникова із словесним елементом «АК-47» на ньому.

Позов поступив до суду 16 червня, але поки залишений без руху, оскільки позивач не сплатив держмито. Коментарів сторін РІА Новини поки не має в своєму розпорядженні.

За даними Роспатенту, бренд був зареєстрований на ЗАТ «М.Т. Калашников» в 2004 році, наприкінці 2012 року правова охорона продовжена до 2022 року. Вона розповсюджується на такі товари, як одяг, пише Поступ плюс, і головні убори, а також іграшки, ігрові автомати і настільні ігри.

За відомостями «БІР-аналітик», фірма «М.Т. Калашников» була створена в 1999 році, засновниками виступили сам Михайло Тимофійович Калашников, його дочка і його внук. Основним видом діяльності фірми із статутним капіталом 8,4 тисяч рублів вказана діяльність у сфері фотографії.

Легендарний конструктор зброї Калашников помер 23 грудня 2013 року на 95-му році життя і похований на федеральному військовому меморіальному кладовищі в підмосковних Митищах.

Концерн «Калашников» створений в 2013 році на базі заводів «Іжмаш» і «Іжмех» і об’єднав найбільші державні підприємства стрілецької галузі Росії. Продукція концерну поставляється в 27 країн світу, включаючи США, Великобританію, Німеччину, Норвегію, Італію, Канаду, Казахстан і Таїланд.