ЦБ назвав ознаки підозрілих гаманців і карт

ЦБ назвав ознаки підозрілих гаманців і карт

ЦБ назвав ознаки підозрілих гаманців і карт

Російський ЦБ назвав вісім ознак, за якими банки можуть виявити карти або електронні гаманці, використовувані в тіньовому бізнесі в якості платіжних каналів. Передбачається, що кредитні організації зможуть не тільки виявляти, але і запобігати сумнівні операції. Як пише газета «Коммерсант», заходи повинні якщо не припинити дію більшості схем, то значно ускладнити їх реалізацію.

ЦБ має намір боротися з казино, фінансовими пірамідами і іншим тіньовим бізнесом, який використовує карти або електронні рахунки в якості платіжних каналів. Всього таких ознак вісім, регулятор закликав звертати особливу увагу на незвично велику (понад 10 в день або більше 50 в місяць) число контрагентів-фізосіб і на кількість проведених фізособами операцій (понад 30 в день).

Також підозрілими вважаються короткий проміжок часу (одна хвилина і менш) між зарахуванням коштів і списанням і операції по зарахуванню і списанню коштів, що проводяться протягом 12 годин однієї доби.

Крім того, ознакою тіньових переказів визнали відсутність платежів на користь юросіб, які забезпечують життєдіяльність (оплата комунальних послуг, зв’язку та інше), а також збіг ідентифікаційної інформації про пристрій, що використовується різними фізособами для віддаленого доступу до послуг банку. Також підозрілим вважається той факт, що протягом тижня середній залишок на рахунку менше 10 відсотків від середньоденного обсягу операцій. Якщо одночасно спостерігається два або більше ознаки, таку карту або рахунок ЦБ закликав блокувати.

Опитані виданням експерти погоджуються, що ці заходи можуть забезпечити бажаний ефект. Однак є ризик, що постраждають і пересічні громадяни, чиї перекази і платежі легальні. «Як відрізнити торговця від іменинника, якому кілька десятків його друзів скинули по 5 тисяч рублів в якості подарунка?» — поцікавився голова ради Асоціації учасників ринку електронних грошей та грошових переказів Віктор Достов. Так званої процедури «обілення» в разі помилкової блокування не передбачено.

admin