Китай наблизився до США за обсягом високотехнологічного виробництва

Китай у розвитку високотехнологічного виробництва майже досяг рівня США за підсумками минулого року. Про це повідомляється в дослідженні Science and Engineering IndicatorsНаціонального наукового фонду США (National Science Foundation, NSF).

З 2003 по 2012 роки обсяги високотехнологічного виробництва в КНР зросли в шість разів, у результаті чого частка країни на світовому ринку збільшилася з восьми до 24 відсотків. Для порівняння, аналогічний показник у США становить 27 відсотків.

Смотри ню фото онлайн и получай наслаждение | фото секса женщин первая порнуха

Китай суттєво випередив Америку з інвестицій в альтернативну енергетику, вклавши в розвиток галузі 61 мільярд доларів. США витратили на «зелені» джерела енергії тільки 29 мільярдів доларів.

Америка — визнаний лідер у розвитку науки і технологій — в 2013 році продовжила втрачати свої позиції в цій галузі, зазначили автори доповіді. Найбільші азіатські економіки разом узяті, здійснюють більше науково-дослідних і дослідно-конструкторських розробок (НДДКР), ніж США. В першу чергу, в цій галузі досягли успіху Китай і Південна Корея.

Зокрема, за період з 2001 року частка США в НДДКР знизилася з 37 до 30 відсотків, Європи — з 26 до 22 відсотків. Разом з тим частка найбільших азіатських країн зросла з 25 до 34 відсотків. Китай, зокрема, наростив показник з чотирьох до 15 відсотків.

В рейтингу 50 найбільш інноваційних країн версії Bloomberg Китай займає тільки 29 місце, тоді як США розташовуються на першій сходинці. Агентство оцінює країни за кількома показниками, в тому числі за НДДКР, продуктивністю, кількістю вчених і випускників технічних спеціальностей, виробничими можливостями, патентною активністю і за співвідношенням кількості хайтек-компаній до кількості інших публічних організацій.

admin