Названо основні причини позбавлення банків ліцензії

Названо основні причини позбавлення банків ліцензії


Керуючий директор по банківських рейтингах «Експерт РА» Олександр Сараєв в інтерв’ю РІА Новини назвав основні причини звільнення банків з російського ринку. За його словами, ними є регуляторні підстави, в першу чергу втрата капіталу, добровільна здача ліцензій і приєднання до інших кредитних організацій.

«За останні завершилися чотири квартали ринок покинула 51 кредитна організація, в тому числі 31 — з регуляторних підставах, 12 — в результаті добровільної здачі ліцензії, вісім — в результаті реорганізації у формі приєднання до інших банків», — заявив економіст.

Він зазначив, що серед регуляторних підстав найчастіше банки позбавляються ліцензії через зниження капіталу нижче необхідного рівня. Однак, як сказав експерт, в 2021 році значно зросла кількість відкликаних ліцензій через високу залученості в проведення сумнівних операцій електронної комерції, включаючи нелегальні онлайн-казино і букмекерські контори.

Також, крім примусового відкликання ліцензій, кількість банків скорочується на тлі несприятливих економічних умов, посилення конкуренції за якісних позичальників і підвищення вимог до рівня цифровізації банківських послуг. В останні роки банки активно беруть участь в угодах злиття та поглинання, а також стали частіше консолідувати дочірні банки з метою зниження витрат групи.

Експерт додав, що невеликим і середнім банкам стає складніше підтримувати прийнятні рентабельність і динаміку бізнесу при слабких можливостях нарощувати базу клієнтів, що підводить їх власників до вирішення вийти з банківського бізнесу.

admin