Популярний платіжний сервіс повторив долю Qiwi

Популярний платіжний сервіс повторив долю Qiwi


Популярний російський платіжний сервіс ЮMoney (колишня назва — Яндекс.Гроші) повторив долю свого конкурента — компанії Qiwi — і потрапив під істотні обмеження Центробанку. Про це в блозі видання VC розповів клієнт сервісу.

Автор повідомлення навів текст листа, розісланого від імені «Ю Money» клієнтам. У ньому говориться, що обмеження стали наслідком перевірки, проведеної регулятором в минулому році. У підсумку ЦБ на півроку заборонив «ЮMoney» проводити транзакції між рахунками клієнтів і компаній-нерезидентів.

Аналогічна заборона в кінці грудня 2020-го торкнулася Qiwi, однак тоді мова йшла не про всі компанії—нерезидентів, а тільки про більшість з них — тих, що викликали підозру у ЦБ. Також Qiwi зобов’язали заплатити штраф у розмірі 11 мільйонів рублів.

Конкретні причини в обох випадках не називаються, проте учасники ринку пов’язують це з боротьбою Центробанку з нелегальними в Росії онлайн-казино і букмекерськими компаніями. Згідно з поширеною схемою, вони виводять виручку за кордон за допомогою російських банків, з якими укладають договори еквайрингу, і передплачених корпоративних карт, через які кошти транзитом надходять на електронні гаманці і виводяться за кордон через криптовалюту. Компанії таким чином не платять податків в Росії.

У ЮMoney розповіли, що збираються врахувати всі вимоги ЦБ, пред’явлені в результаті перевірки. Також стверджується, що зміни торкнуться невеликої кількості компаній-клієнтів і всі вони будуть проінформовані індивідуально. В цілому гаманці як і раніше працюють на території Росії і доступні для здійснення операцій.

З 2012 року основним акціонером Яндекс.Грошей був Сбербанк з часткою в 75 відсотків. У минулому році після розділу спільного бізнесу з «Яндексом» кредитна організація, що поміняла назву на «Ощад», стала єдиним власником сервісу, перейменувавши його в «ЮMoney».

admin