Смоленський банк «Аскольд» визнано банкрутом

Смоленський банкАрбітражний суд Смоленської області задовольнив позов головного управління ЦБ РФ по Смоленській області про визнання ВАТ Банк «Аскольд» банкрутом, повідомили «Інтерфаксу» в канцелярії суду.

«У четвер суддя Людмила Буринська задовольнила позов головного управління ЦБ по Смоленській області про визнання банкрутом банку „Аскольд“. Конкурсним керуючим затверджена державна корпорація „Агентство по страхуванню внесків“, — повідомив співрозмовник агентства.

Ліцензія на здійснення банківських операцій була відкликана у «Аскольда» 24 грудня 2013 року у зв’язку з втратою ліквідності, а 9 січня цього року в обласний арбітраж надійшла заява Центрального банку РФ про визнання смоленського банку банкрутом, повідомляється на на сайті Інтерфаксу.

http://kloras.net/sportsmenka.html

«Аскольд» був одним з найстаріших комерційних банків Смоленської області — в 2013 році він відзначив 20-річчя своєї діяльності. З 2006 року кредитна установа об’єдналося зі «Смоленським банком» в одну банківську групу, а остаточне злиття було здійснено 12 грудня 2013 року. Ще через п’ять днів керівництво «Аскольда» заявило про втрату ліквідності, що зберігалася на рахунках в «Смоленськом банку», і повне припинення обслуговування клієнтів.

З 9 січня у дев’яти відділеннях ВТБ 24, обраного АСВ в якості банку-агента, почалися виплати вкладникам банку «Аскольд».

За даними АСВ, страхове відшкодування на суму близько 1,5 млрд рублів необхідно виплатити приблизно 4 тис. вкладників, серед яких 2,4 тис. жителів Москви з вкладами на суму 885,5 млн рублів і 1,5 тис. жителів Смоленської області з вкладами на суму 523,3 млн рублів.

Банк «Аскольд» за підсумками трьох кварталів 2013 року зайняв 437-е місце за розміром активів у ренкінгу «Інтерфакс-100», підготовленому «Інтерфакс-ЦЕА».

admin