Cтраховий Гербалайф

Cтраховий Гербалайф

Страхові компанії вишикувалися в чергу за банками

Банк Росії оголосив про створення списку системно значущих страховиків. До нього увійшли 22 компанії. Як пояснив директор департаменту страхового ринку ЦБ Ігор Жук, до переліку потрапили ті страхові організації, в яких застраховано найбільшу кількість фізичних і юридичних осіб. Що буде з рештою?

Поділися з другом

Ситуація на російському страховому ринку, судячи з усього, близька до критичної і чимось нагадує кризу, який відбувається в банківській галузі. Однак його специфіка може виявитися набагато складніше. Про це можна судити не тільки по швидкості відкликання ліцензій у окремих невеликих страхових компаній, але і по маркетинговій політиці, яку тепер сповідують і їхні більші побратими по цеху.

В кінці серпня Центральний банк відкликав ліцензії одразу у п’яти страхових компаній, в числі який «Страховий Брокер», СБ «Єврогарант», Страховий брокерський дім «Слов’янський» та інші. У липні права на здійснення комерційний діяльності позбулися ще сім страховиків, в тому числі «Радянський Союз» і група «Компаньон». Відкликання ліцензій регулятор обгрунтував недотриманням страховиками вимог до фінансової стійкості. В першу чергу це пов’язано з тим, що попит на такий вид послуг як страхування життя в Росії незмінно падає.

В даний час обсяг всього страхового ринку становить 1 трильйон рублів. На страхування життя припадає трохи більше 10 відсотків цієї суми. Причому левова частка полісів — близько 50 мільярдів рублів — продається через банки при видачі кредитів. Все б нічого, тільки за статистикою Федеральної антимонопольної служби (ФАС) скарги на нав’язування страхування життя займають друге місце після нав’язування додаткових угод до полісів ОСАЦВ.

Громадяни набагато менше витрачають, обережніше беруть кредити, та й платоспроможність їх погіршилася. Здавалося б, в зв’язку з кризою має піднятися саме ризикове страхування, люди повинні охочіше страхуватися від втрати годувальника або працездатності. Однак в дійсності обсяги падають.

Як відзначають фахівці, останнім часом на страховому ринку все більшого поширення набуває продаж полісів методом мережевого маркетингу — MLM: страхові агенти переконують громадян купити страховку не тільки собі, а й переконати своїх родичів, сусідів, колег по роботі … Самі агенти також купують поліси, а клієнтам пропонують поширювати послугу далі — тобто фактично стати агентами. За залучення нових клієнтів обіцяють всілякі бонуси.
Фото: Михайло Фомічов / РІА Новини

Сам по собі мережевий, або багаторівневий маркетинг — цілком легальний бізнес. Проблема в тому, що при такій схемі залучення клієнтів сама страхова компанія ризикує перетворитися в фінансову піраміду. Адже мова йде фактично про обіцянку інвестувати кошти клієнтів під високий дохід. Страховий договір в цьому випадку полягає на тривалий термін, зазвичай на 15-20 років. А коли термін страхування закінчується, а з клієнтом нічого поганого не сталося, то він може повернути всю суму страхових внесків собі. При цьому якщо він регулярно сплачував внески, страховик гарантує йому певну мінімальну страхову виплату — незалежно від доходів самої компанії. У тому випадку, якщо нещастя відбувається, клієнт або його родичі отримують страхове відшкодування. Також власник поліса в певний час може розірвати контракт і отримати його вартість. Це не тільки страховка, але і форма заощаджень. Плата за всі ці «пряники» — вартість поліса. Це дуже дорогий вид страхування.

«Страхування життя — це не інструмент заробляння грошей, не спосіб наживати бариші. Це спосіб збереження ваших коштів на всякі непередбачені випадки. А вони можуть бути різні — як хороші, так і не дуже». Так говорилося в «Посібнику страховим агентам», виданому в 1915 році. Це правило справедливо і зараз.

«В мережевому маркетингу при продажу поліса акцент завжди зміщений на бізнес. Адже умовою вступу в мережу є покупка поліса, а не реальна потреба в захисті і накопиченні. І коли у людини щось не виходить в цьому бізнесі, як правило, він кидає і поліс. Крім того, він перестає обслуговувати своїх клієнтів, яким встиг продати страхові продукти », — розповів« Ленте.ру »один із страхових агентів, що працюють на велику вітчизняну компанію. Але навіть незважаючи на MLM кількість громадян, які вирішили застрахувати життя, в останні роки неухильно падає.

admin