Трейдерам передбачили зникнення з валютного ринку

Частка електронних торгів на валютному ринку протягом наступних п’яти років зросте до 76 відсотків. Про це 17 лютого повідомило Bloomberg з посиланням на консалтингову компанію Alite Group.

У компанії також передбачили, що до 2018 року до 81 відсотка операцій на терміновому валютному ринку буде проводитися без участі людини. Для порівняння, у 2013 році на валютному ринку 66 відсотків угод здійснювалися біржовими роботами. У 2001 році цей показник становив 20 відсотків.

В агентстві пояснили зростаючу популярність біржових роботів їх більш низькою вартістю порівняно з іншими працівниками-людьми. Іншим фактором, який сприяє поширенню трейдингових програм, називається розслідування можливого маніпулювання валютним ринком з боку брокерів. Про нього стало відомо в червні 2013 року. Його ведуть влада одразу кількох держав, у тому числі Великобританії та Швейцарії. Фахівці вважають, що за роботизованим трейдингом буде простіше спостерігати.

Як зазначив Bloomberg, валютний ринок до останнього часу в мінімальному ступені було порушено експансією біржових роботів, які одержали поширення при торгівлі цінними паперами. Просунуті трейдингові програми в майбутньому будуть адаптовані для угод на ринку Forex.

Провідними світовими банками, які діють на валютному ринку, є Barclays, UBS, Citigroup і Deutsche Bank. Обсяг щоденних торгів на валютному ринку оцінюється в п’ять трильйонів доларів.

Поширення біржових роботів зустрічає критику з боку частини фінансистів. Наприклад, у травні 2013 року радник Федерального резервного банку Чикаго Джон Макпартленд закликав відмовитися від надшвидкісного трейдингу, який створює ілюзію високої ліквідності і підвищує витрати для учасників торгів. Крім того, збої в трейдингових програмах неодноразово ставали причиною багатомільйонних збитків. Зокрема, в серпні 2013 року китайська компанія Everbright Securities помилково розмістила замовлення на купівлю цінних паперів вартістю в 3,8 мільярда доларів. Сама організація зазнала збитків на 31 мільйон доларів. У серпні 2012 року американський брокер Knight Capital позбувся понад 400 мільйонів доларів через збій біржового робота.

admin