У Калінінграді продають магніти для «зупинки» лічильників на воду

Неодимовий магнітУ Калінінграді почали з’являтися оголошення про продаж магнітів для зупинки лічильників. В одній з груп в соціальних мережах невідомі пропонують придбати магніти на прилади обліку на світло і на воду. З газовим ж подібна хитрість не пройде, виробники навчилися оберігати лічильники від зовнішніх впливів.

У телефонній розмові продавець, який представився Андрієм, розповів кореспонденту «Економетрікс ньюс» про «хитрощі» обережно.

«На світло та воду — стовідсотковий результат, прикріплюєте його до лічильника, і цифри припиняють набігати. На газовий лічильник не буде такого моменту», — каже Андрій, уникаючи слів «зупинка».

У групі з торгівлі «диво товарами» продавці пишуть: «Ці магніти не можуть бути корисними в побуті. Насправді, їх застосування обмежується вашою фантазією». Трохи нижче як би між іншим вказується інформація про те, що більша частина лічильників схильна до зовнішнього впливу: «За статистикою близько 96% електричних, водяних і газових лічильників схильні до впливу магнітного поля, яке створюється супермагнітом».

Продавці відзначають, що матеріал має лише пізнавальний характер і не є закликом до дії.

У «Янтаренерго» уточнили, що за минулий рік було виявлено 17 фактів зупинки приладів обліку електроенергії з використанням неодимових магнітів. За даними прес-секретаря Анастасії Вольнової, дев’ять з них було виявлено в Багратіонівському районі, у Черняхівському районі — чотири факту і в Озерську — три. По одному випадку використання магнітів для зупинки приладів обліку електроенергії виявлено у Советську, Славському і Правдинському районах області.

«Неодимовий магніт — це потужний пристрій, що встановлюється зовні лічильника електроенергії також легко, як і знімається, при цьому не потрібно проникнення всередину лічильника, не порушується цілісність пломб. Зовнішня дія магніта на лічильник абсолютно непомітна, не рахуючи подряпин на поверхні лічильника, — відзначили в прес-службі.

«Формально в діях осіб, які використовують магніти для спотворення показань приладів обліку електроенергії, вбачаються ознаки правопорушення, передбаченого ст. 7.19 КоАП РФ «Самовільне підключення і використання електричної, теплової енергії, нафти або газу», а при встановленні розміру заподіяної шкоди (понад 250 тисяч рублів) можливо виникнення кримінально караного діяння, що підпадає під дію ст. 165 КК РФ «Заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою», — пояснила Анастасія Вольнова.

У «Водоканалі» також знають про подібні хитрощі несумлінних платників.

«Є несвідомі громадяни, які вдаються до таких хитрощів. Однак зараз з’являються нові лічильники з захисними від зовнішніх впливів механізмами», — уточнив прес-секретар підприємства Олександр Небесіхін.

admin