У США почалися безпрецедентні проблеми з нафтою і газом

У США почалися безпрецедентні проблеми з нафтою і газом

Кількість бурових установок для видобутку нафти і газу в США на цьому тижні скоротиться до мінімального значення за останні 80 років, повідомляє Reuters.

Безпрецедентні проблеми почалися на тлі пандемії коронавірусу, яка привела до економічної кризи і радикального зниження попиту на паливо по всьому світу.

Минулого тижня число бурових установок в США було всього на чотири більше, ніж нинішній антирекорд, встановлений в травні 2016 року. Збором даних займається компанія Baker Hughes, ведуча таку статистику з 1940 року.

В останні півтора місяці кількість установок падає в середньому на 55 в тиждень. У квітні їх стало менше на 38 відсотків в місячному вираженні і на 62 відсотки менше, ніж в той же місяць минулого року.

Аналітики інвестиційного банку Raymond James припускають, що до кінця року їх залишиться всього 200 — в чотири рази менше, ніж в кінці 2019 року. В середньому в 2021 році будуть працювати 225 установок. У Канаді антирекорд — 26 бурових — поставлений два тижні тому.

Раніше єгипетський мільярдер Нагіб Савіріс припустив, що цінова війна, яку розв’язали Росія і Саудівська Аравія, була спрямована на знищення американської сланцевої галузі. Після її завершення, на думку засновника Orascom Telecom Holding, вартість нафти виросте до 100 доларів за барель.

Вартість бареля американського сорту WTI в п’ятницю, 8 травня, перебуває в районі 25 доларів за барель. Такий рівень призводить до збитків компаній, а один з піонерів американської сланцевої галузі Chesapeake Energy вже почав готуватися до банкрутства. Влада США заявляє про намір допомогти галузі, однак будь-якого конкретного плану дій поки немає.

admin