Холодильник як інвестиція

Пропозиція на ринку нерухомості перевищує попит, при цьому покупці не поспішають підписувати договори, говорить гендиректор «Міель-Новобудови» Софія Лебедєва. Терміни прийняття рішення про придбання квартири збільшилися і становлять в середньому 2,5-3 місяці, згоден керівник аналітичного центру корпорації «Інком» Дмитро Таганов.

На сайті аналітичного центру Irn.ru стверджується, що середня ціна 1 кв. м житлової нерухомості в Москві знизилася у вересні порівняно з серпнем на 2,5%, до $ 4,863, рублеві ціни, навпаки, зросли — приблизно в тій же пропорції. На думку експертів Irn.ru, рублеве зростання — дуже умовне, воно пов’язане з бажанням частини продавців проіндексувати ціни по долару. «У нинішніх умовах покупці навряд чи будуть здатні переплачувати, тому в найближчі місяці ми швидше за все побачимо продовження падіння цін», — пишуть аналітики.

Вже зараз за деякими девелоперських проектів, розташованих, наприклад, у Зеленограді, продавці пропонують знижку в 10-15% за умови оплати 100% суми, розповідає голова департаменту аналітики «Бест-Новобудови» Сергій Лобжанідзе. Росреєстр ще не підрахував кількість угод з квартирами у вересні — дані повинні з’явитися в найближчі дні.

Продажі нових легкових і комерційних автомобілів (вантажопідйомність — до 1,5 т, «Газель» і т. п.) у вересні знизилися на 20,1% порівняно з аналогічним періодом 2013-го, до 197,2 тис. штук, повідомила Асоціація європейського бізнесу (АЄБ). Комерційний директор групи «Автосвіт» Володимир Григор’єв говорив, що багато автодилерів знаходяться у важкій фінансовій ситуації, деякі закриваються, і, ймовірно, цей процес продовжиться.

Продавці менш дорогих товарів, наприклад, побутової техніки, налаштовані більш оптимістично. «Для людей побутова техніка завжди є певним способом для інвестицій, а з урахуванням коливань курсу рубля багато хто вважає, що зберігати гроші ризиковано і краще інвестувати, наприклад, побутову техніку», — повідомив керівник управління по зв’язках з громадськістю «М.відео» Антон Пантелєєв. Головний операційний директор MediaMarkt Патрік ван дер Лінден відзначає, що продажі в його мережі знаходяться в межах сезонної норми». Споживачі, які вирішили не відкладати покупки, роблять вибір на користь останніх новинок у світі гаджетів і великої побутової техніки, стверджує він.

У мережі товарів для дому Hoff не спостерігають ні спаду, ні ажіотажного попиту, підкреслює її співвласник Михайло Кучмент. «Російський споживач чує про кризу, але ще його не відчув», — вважає виконавчий директор ювелірної мережі «Адамас» Максим Вайнберг.

admin