Міністр нафти Ірану назвав умову участі в переговорах про заморожування видобутку

Міністр нафти Ірану Біжан Зангане заявив про готовність приєднатися до переговорів про призупинення виробництва нафти після того, як рівень видобутку досягне чотирьох мільйонів барелів на добу. Про це в неділю, 13 березня, повідомляє smartag.tv.

«Нехай нас залишать у спокої доти, поки ми не вийдемо на рубіж чотири мільйони барелів на день. Після цього ми до них приєднаємося», — наводить слова міністра іранське інформаційне агентство ISNA.

Так він відповів на питання журналістів про шанси російського міністра енергетики Олександра Новака переконати свого колегу погодитися на заморозку нафтовидобутку.

Також Зангане розповів, що для Ірану прийнятна ціна за барель нафти становить 70 доларів. Навіть якщо вона буде трохи нижчою, в міністерстві все одно будуть задоволені.

Андрей Фурсов — Прогноз — Удар Ирана в спину России


Російський міністр Новак відвідає Іран 14 березня, і в рамках цього візиту він планує провести окремі зустрічі з Зангане і міністром енергетики країни Хамідом Читчіяном.

16 лютого Росія і кілька учасників ОПЕК (Саудівська Аравія, Катар і Венесуела) домовилися заморозити видобуток нафти з метою підтримати котирування, що просіли за півтора року на 70 відсотків. Також про намір приєднатися до угоди повідомили Ірак і Кувейт, а 20 лютого додалася Нігерія. Міністр енергетики Росії Олександр Новак говорив, що більше 15 країн публічно підтвердили готовність заморозити видобуток нафти на рівні січня 2016 року