Криза збагатила російських мільярдерів Економетрікс ньюз

Криза збагатила російських мільярдерів

knoxdiggs.com - 10.02.10

Михайло Прохоров

Загальний капітал першої десятки рейтингу російських мільярдерів майже подвоївся за час кризи.

Провідні економісти і аналітики ще розробляють нові стратегії з подолання важких наслідків фінансової кризи, а перша десятка найбагатших росіян вже підраховує доходи, отримані за час економічного спаду.

За останніми даними журналу "Фінанс", за минулий рік загальний капітал першої десятки рейтингу російських мільярдерів майже подвоївся, досягнувши 139,3 мільярдів доларів, адже ще рік тому він становив лише 75,9 мільярдів.

І хоча рецесія все ж позбавила багатьох з багатіїв значної частини стану, який в докризовий рік становив 221 мільярдів доларів на всіх, щедрі фінансові вливання з боку міжнародних інвесторів, а також адресна підтримка російських мільярдерів, зіграли свою роль в примноженні і без того значних капіталів.
У нинішньому році в список найзабезпеченіших потрапили 500 росіян. Прохідним балом в даний рейтинг цього разу були всього 3,3 мільярдів рублів. При цьому щасливих власників статку в мільярд доларів набралося лише 77 осіб. Та все ж в топ-10 головним критерієм оцінки став капітал не менше 9,95 мільярдів доларів.

Перше місце в новому списку дісталося Михайлу Прохорову, який посунув з цієї позиції торішнього лідера, Олега Дерипаску, який зовсім вилетів з першої десятки. Другим цього разу виявився Роман Абрамович, чийого статку вистачить для безбідного існування "Челсі" протягом подальших ста років. Замикає трійку Володимир Лісін.

У десятку лідерів також потрапили глава Лукойлу Вагіт Алекперов, співвласник "Металоінвесту" Алішер Усманов і найбільший акціонер "Уралкалію" Дмитро Риболовлєв. Позбулися своїх позицій у минулому році власник "Сєвєрсталі" Олексій Мордашов, власник "Ренови" Віктор Вексельберг і співвласник "Альфа-Груп" Герман Хан.