"Копіпейст" новин прирівняють до адміністративного порушення Економетрікс ньюз

"Копіпейст" новин прирівняють до адміністративного порушення

knoxdiggs.com - 13.02.10

Копіпейст

Міністерство зв'язку і масових комунікацій РФ розіслало членам ради із ЗМІ нові поправки до законопроекту про плагіат. Тепер документ зосереджений тільки на боротьбі з так званим "копіпейстом".

За словами заступника генерального директора агентства РІА "Новини" Михайла Сафронова, автори поправок хочуть зобов'язати Інтернет-ЗМІ завжди давати посилання на першоджерело новини.

Згідно з новими поправками, відтворення повідомлень інформагентств або їх фрагментів іншими сайтами без посилання на першоджерело відноситиметься до недобросовісної конкуренції, за яку передбачено адміністративне покарання. При цьому із законопроекту зникли згадки про авторське право інформагентств на новини, пише газета "Відомості".
За словами Сафронова, колишній проект зачіпав дуже багато сфер права. У результаті об'єм зауважень по ньому перевищив критичну масу, і було ухвалене рішення поки що приділити увагу тільки "копіпейсту". На думку Михайла Сафронова, новий варіант поправок буде схвалений радою із ЗМІ.

У червні минулого року агентство РІА "Новини" внесло на розгляд у Мінзв'язку законопроект, що вводить авторське право на новині і що прирівнює окреме новинне повідомлення до товару, право на використання якого може бути обмежено. Цю ініціативу підтримали "Інтерфакс" і "ІТАР-ТАРС".

Представники РІА Новини відзначили, що втрачають близько 2500 рублів з кожного повідомлення, скопійованого без посилання на агентство. Передбачається, що новий законопроект покладе край крадіжці інформаційних повідомлень.