Розкриті зарплати російських чиновників Економетрікс ньюз

Розкриті зарплати російських чиновників

knoxdiggs.com - 23.03.10

Зарплати чиновників

Середньомісячна нарахована заробітна платня цивільних службовців у Росії в 2009 році склала 28,2 тис. рублів, що на 3,9% перевищує рівень 2008 року.

При цьому виявилося, що найвища середня зарплата у чиновників Чукотського автономного округу, а найнижча – у їх колег в Інгушетії.

В середньому по країні найбільше отримують представники законодавчої гілки влади – 46,2 тисячі рублів. Співробітники адміністрацій і інших виконавчих відомств заробляють 28,6 тисячі рублів в місяць, а служителі Феміди і працівники прокуратури – 22,6 тисячі рублів в місяць. Середній приріст окладів чиновників за рік склав близько чотирьох відсотків.
Разом з тим необхідно враховувати, що зарплати державних службовців значно розрізняються в різних регіонах. Найбільше одержують чиновники, що живуть в північних або східних районах. Так, в Чукотському автономному окрузі працівникам територіальних управлінь федеральних органів виконавчої влади платять в середньому більше 68 тисяч рублів, їх колегам в Магаданській області – понад 51 тисяча рублів, в Ямало-Ненецькому автономному окрузі – майже 50 тисяч рублів, в Камчатському краю – близько 49 тисяч рублів.

В той же час є регіони, де середня зарплата чиновників таких відомств не перевищує 20 тисяч рублів. Зокрема, в Інгушетії вона складає приблизно 19,4 тисяч рублів, в Дагестані – 19,5 тисячі рублів, в Карачаево-черкеській Республіці – 19,6 тисячі рублів, в Пензенській області – 19,7 тисячі рублів, в Ульяновськой області і Мордовії – 19,8 тисячі рублів.

Відзначимо, що всього в органах державної влади на регіональному рівні працюють понад 795 тисяч чиновників, повідомляє Дни.ру. Переважна їх більшість – 680 тисяч - зайнято в органах виконавчої влади. Із законодавчою діяльністю пов'язані менше восьми тисяч службовців. Ще майже 99 тисяч чоловік стежать за дотриманням закону, працюючи в судах і прокуратурах.