Німеччина відхрестилася від порятунку Deutsche Bank

Уряд Німеччини не готує план порятунку Deutsche Bank. Про це заявив представник міністерства фінансів країни Мартін Егер на прес-конференції у Берліні, повідомляє The Guardian. За словами чиновника, ніяких приводів для подібних спекуляцій немає.

Егер відмовився відповісти на питання про те, чи проходили в уряді Німеччини зустрічі, де обговорювалася ситуація з найбільшим інвестбанком країни. При цьому він визнав, що Deutsche Bank системно важливий для економіки країни.

На початку цього тижня акції банку знову обвалилися, встановивши новий багаторічний мінімум і впритул наблизившись до 10 доларів за акцію. Падіння відбулося на тлі заперечення DB чуток про те, що його представники зверталися за допомогою до канцлеру Німеччини Ангелі Меркель.

Всього з початку року папери кредитної організації обвалилися більш ніж в два рази. Акції дешевшали на тлі слабких показників банку, а також штрафу, виписаного йому американськими регуляторами (14 мільярдів доларів).

Ця сума всього на 15 відсотків менше поточної ринкової капіталізації кредитної установи. Всього з 2009 року банк віддав 9 мільярдів доларів штрафів, що завдало серйозної шкоди його фінансовим показникам. До прикладу, в минулому році Deutsche Bank довелося виплатити 2,5 мільярда доларів за маніпуляції ставкою LIBOR і 257 мільйонів доларів за порушення встановленого США режиму санкцій проти Ірану та низки інших країн.