«Одягнених» квартир в Москві за рік стало на третину більше

За рік до жовтня 2016 року обсяг пропозиції квартир з обробкою на московському ринку новобудов збільшився на 33 відсотки, в Підмосков’ї частка таких об’єктів зросла на 29 відсотків. Незважаючи на зростаюче число лотів з виконаним ремонтом, попит на «одягнені» квартири як і раніше перевищує пропозицію, йдеться в матеріалах компанії «Інком-Нерухомість», що надійшли в «Дім» у вівторок, 11 жовтня.

Затребуваність житла з обробкою від забудовника зростає, наголошують експерти: в даний час частка попиту на такі об’єкти в Московському регіоні становить 65 відсотків, роком раніше вона не перевищувала 55 відсотків. На тлі зростаючої популярності готових до в’їзду квартир будівельні компанії збільшують кількість об’єктів, де лоти пропонуються з виконаним ремонтом, але поки обсяг такої пропозиції нижче рівня попиту.

За даними ІНКОМ, в сегменті економ-класу наявність базової обробки додає до вартості метра житла п’ять тисяч рублів, в сегменті комфорт — 10 тисяч рублів.

Аналітики наголошують на необхідності збільшення частки новобудов з обробкою до 65-70 відсотків. «Треба мати на увазі: далеко не у всіх є потреба в готовому ремонті. Слід враховувати і те, що в разі, коли обробка буде обов’язкова для забудовника, середня вартість квартир відчутно підвищиться, що може негативно відбитися на сьогоднішньому ринку », — говориться в наданих« Дому »матеріалах.

У вересні 2016 року «Російська газета» повідомляла, що Мінбуд пропонує на законодавчому рівні закріпити необхідність наявності мінімальної обробки в умовах стандартного житла.

За даними сервісу «Рамблер-Нерухомість», до осені 2016- го мінімум вартості нової квартири з оздобленням в Москві склав 2,9 мільйона рублів.