«Палац» під Геленджиком змінив власника

Бізнесмен Олександр Пономаренко придбав дві компанії, яким належить недобудований пансіонат в районі села Прасковеїка під Геленджиком. Про це пише газета «Коммерсант» з посиланням на самого Пономаренко.

Йдеться про компанії «Лазурна ягода» і «Ідокопас». Продавцем в цій угоді, за словами Пономаренка, виступив Микола Шамалов. Бізнесмен додав, що повідомлення представникам ЗМІ про покупку було погоджено з Шамаловим. Джерело, близьке до операції, розповів журналістам, що вона відбувалася з розрахунку вартості готового об’єкта близько 350 мільйонів доларів США.

Олександр Пономаренко пояснив, що придбав споруджуваний пансіонат в рамках вкладення коштів, виручених від продажу Новоросійського морського торгового порту (НМТП). Контрольний пакет акцій цього підприємства купили в січні компанія «Транснефть» і бізнесмен Зіявудін Магомедов, заплативши колишнім власникам, в число яких входив Пономаренко, 2,5 мільярда доларів.

Споруджуваний об’єкт нерухомості під Геленджиком здобув популярність наприкінці 2010 року, коли колишній віце-президент холдингу «Петромед» Сергій Колесников опублікував відкритий лист, в якому заявив, що «палац» будується для особистого використання прем’єр-міністром Володимиром Путіним. У тому ж посланні Колесніков звинувачував осіб, нібито відносяться до найближчого оточення прем’єра, в корупції.

Прес-секретар глави уряду Дмитро Пєсков спростував повідомлення про будівництво «палацу», заявивши, що Путін не має стосункуя до проекту.

Дізнавшись про покупку споруджуваного пансіонату Олександром Пономаренком, Колесніков заявив, що фактично угода не змінює призначення «палацу».