Російський ринок онлайн-ігор оцінили в 28 мільярдів рублів

Російський ринок багатокористувацьких онлайн-ігор (ММO) виріс в 2014 році на 24 відсотки і досяг позначки в 28 мільярдів рублів. Такі дані наводяться в дослідженні, проведеному компанією Mail.Ru Group і надісланому до редакції knoxdiggs.com.

Згідно з отриманими даними, темп зростання MMO-сегмента сповільнилося в порівнянні з 2013 роком. Тоді обсяг цієї частки ринку склав 22,5 мільярдів рублів, збільшившись на 80 відсотків в порівнянні з результатами 2012 року.

Зниження темпів зростання дослідники пояснили тим, що кількість нових MMO, що з’явилися в 2014 році, було відносно невеликим. До того ж підвищився інтерес геймерів до ігор на мобільних платформах.

Посилаючись на дані агентства Newzoo, автори вказують, що частка прихильників MMO із загального числа російських гравців складає 50 відсотків. У США і Південної Кореї цей показник дорівнює 45 відсоткам, а в Китаї — 65 відсоткам. Портрет середньостатистичного завсідника MMO виглядає схоже в Росії, США, Китаї та Південній Кореї. У цих країнах частіше грають чоловіки у віці від 21 до 35 років. Повністю або частково працевлаштовані 77 відсотків гравців в Росії, 74 відсотка в США, 87 відсотків в Китаї і 67 відсотків в Південній Кореї.

В опублікованому раніше звіті агентства J’son & Partners Consulting розраховані на багато користувачів онлайн-ігри названі найзначнішим сегментом російського ігрового ринку, але оцінки зростання наводяться інші — 4,6 відсотка в порівнянні з результатами 2013 року.

За оцінками J’son & Partners Consulting, загальний обсяг російський ринку ігор в 2014 році досяг 1,64 мільярдів доларів (98,8 мільярдів рублів за курсом ЦБ РФ на 29 червня). За версією Newzoo, ця цифра менше — 1,2 мільярда доларів (72,3 мільярда рублів).