Середньоуральські підприємства відновлюються після кризи

Підприємства Середнього Уралу, постраждалі від кризи, збільшують обсяги виробництва.

Як повідомили «Уралинформбюро» у прес-службі свердловського мінпромнауки, на засіданні штабу з вироблення заходів, спрямованих на оздоровлення ситуації в промкомплексі, про ситуацію на своїх підприємствах відзвітували керівники ВАТ «Ключевський завод феросплавів», ТОВ «Нігмас» і ЗАТ «Нижньотагільський медико-інструментальний завод».

За словами заступника гендиректора «Ключевського заводу феросплавів» Олексія Хватова, незважаючи на збитки в 72 мільйони рублів в 2009 році, на підприємстві вдалося зберегти виробництво і уникнути скорочень. 2010 рік-розпочато на позитивній ноті — за I квартал обсяги виробництва металевого хрому, ферохрому і ферротитану зросли на 33% порівняно з аналогічним періодом минулого року, а фонд оплати праці — на 30%. Крім того, з 1 січня в колективний договір повернулися скасовані рік тому пункти про додаткову відпустку за стаж роботи, оплати за навчання та наданні матеріальної допомоги працівникам підприємства.

В поточному році на підприємстві планують інвестувати у виробництво 77 мільйонів рублів і збільшити обсяги виробництва на 30% у порівнянні з докризовим 2008 роком.

Покращується ситуація і в ТОВ «Нігмас». За словами головного інженера підприємства Володимира Останіна, в I кварталі-2010 на підприємстві реанімовано призупинене виробництво чавуну. За його словами, середня зарплата працівників ТОВ «Нігмас» у січні 2010 року склала понад 12 тисяч рублів, а в березні — вже майже 13,8 тисячі рублів. На підприємстві вперше створено раду трудового колективу і розроблений проект колективного договору.

Зростання продажів відзначили і на «Нижньотагільському медико-інструментальному заводі». За даними гендиректора підприємства Валерія Зоріна, за минулі чотири місяці 2010 року зростання склало 23,6% по відношенню до цього ж періоду річної давності. При цьому, незважаючи на зниження продажів у 2009 році на 30%, на заводі запобігли виникненню простроченої кредиторської заборгованості і невиплат зарплати. У планах на майбутнє у заводчан — вихід на ринки України і Білорусії. За словами В.Зоріна, частина продукції вже пройшла необхідну для цього сертифікацію. Крім того, планується налагодити випуск електронних динамометрів і ваг, пише postup.in.ua.