Главная » Банки » Смоленський банк «Аскольд» визнано банкрутом

Смоленський банк «Аскольд» визнано банкрутом

Смоленський банкАрбітражний суд Смоленської області задовольнив позов головного управління ЦБ РФ по Смоленській області про визнання ВАТ Банк «Аскольд» банкрутом, повідомили «Інтерфаксу» в канцелярії суду.

«У четвер суддя Людмила Буринська задовольнила позов головного управління ЦБ по Смоленській області про визнання банкрутом банку „Аскольд“. Конкурсним керуючим затверджена державна корпорація „Агентство по страхуванню внесків“, — повідомив співрозмовник агентства.

Ліцензія на здійснення банківських операцій була відкликана у «Аскольда» 24 грудня 2013 року у зв’язку з втратою ліквідності, а 9 січня цього року в обласний арбітраж надійшла заява Центрального банку РФ про визнання смоленського банку банкрутом, повідомляється на на сайті Інтерфаксу.

http://kloras.net/sportsmenka.html

«Аскольд» був одним з найстаріших комерційних банків Смоленської області — в 2013 році він відзначив 20-річчя своєї діяльності. З 2006 року кредитна установа об’єдналося зі «Смоленським банком» в одну банківську групу, а остаточне злиття було здійснено 12 грудня 2013 року. Ще через п’ять днів керівництво «Аскольда» заявило про втрату ліквідності, що зберігалася на рахунках в «Смоленськом банку», і повне припинення обслуговування клієнтів.

З 9 січня у дев’яти відділеннях ВТБ 24, обраного АСВ в якості банку-агента, почалися виплати вкладникам банку «Аскольд».

За даними АСВ, страхове відшкодування на суму близько 1,5 млрд рублів необхідно виплатити приблизно 4 тис. вкладників, серед яких 2,4 тис. жителів Москви з вкладами на суму 885,5 млн рублів і 1,5 тис. жителів Смоленської області з вкладами на суму 523,3 млн рублів.

Банк «Аскольд» за підсумками трьох кварталів 2013 року зайняв 437-е місце за розміром активів у ренкінгу «Інтерфакс-100», підготовленому «Інтерфакс-ЦЕА».