Торгова війна відкинула Китай на 30 років назад

За підсумками 2018 року темпи економічного зростання Китаю склали 6,6 відсотка, говориться на сайті державного статистичного управління КНР. Це стало найнижчим показником за останні 28 років.

Так, ВВП країни досяг 90,03 трильйона юанів (13,28 трильйона доларів). Відзначається, що це співпало з офіційним прогнозом влади, які очікували зростання близько 6,5 відсотка.

Експерти вважають, що падіння економічного зростання відбулося на тлі зменшення внутрішнього попиту, слабкої інвестиційної активності, а також торгової війни з США, передає Reuters.

В середині січня експерти Всесвітнього економічного форуму представили доповідь, в якому попередили, що торгова війна і міжнародна геополітична напруженість стануть головними загрозами для розвитку світової економіки в 2019 році.

Тим часом The Wall Street Journal писала, що адміністрація президента США Дональда Трампа розглядає можливість скасування введених раніше імпортних мит на китайські товари. Такий крок, за даними газети, покликаний заспокоїти ринок і показати Пекіну зацікавленість Вашингтона в остаточному перемир’я в рамках торгової війни.