WSJ дізнався про виявлення на Алясці великих запасів нафти

На Алясці виявлені великі запаси нафти, які зможуть забезпечити видобуток 200 тисяч барелів палива на добу. Відкриття, як пише The Wall Street Journal, зробила маловідома компанія Caelus Energy.

Поклади знаходяться в 480 кілометрах від Північного полярного кола. За попередніми даними, родовище містить 1,8-2,4 мільярда барелів нафти.

Caelus Energy, підтримувана фондом Apollo Global Management, планує трубопровід довжиною 200 кілометрів вартістю 800 мільйонів доларів. «Буде нелегко, але у нас були подібні проекти», — зазначив генеральний директор компанії Джеймс Массельман.

Якщо оцінки родовища виявляться вірними, то мова йде про значно більшу відкритті, ніж виявлення компанією Exxon великого родовища вуглеводнів у берегів Гаяни в Південній Америці в 2015 році, відзначає РІА Новини. Губернатор Аляски Білл Уокер заявив, що виявлення запасів підкреслює важливість подальшого вивчення Арктики.

У травні 2016 року стало відомо, що великі нафтові компанії, в тому числі Royal Dutch Shell, ConocoPhillips і Statoil, відмовилися від ліцензій уряду США на буріння розвідувальних свердловин в Арктиці. Гравці повернули майже 80 відсотків усіх прав, придбаних на аукціоні уряду США в 2008 році за 2,5 мільярда доларів. Як зазначалося, це стало ударом для представників влади на Алясці, яка отримує значну частину своїх доходів від розробки нафти, пише turutmekar.com.