Замикаємо тепло: вікна і двері

При будь-якому розкладі вагома частка теплових втрат припадає в будинку на вікна та вхідні двері. Вважається, що чим більше площа скління, тим більше дорогоцінних калорій йде в атмосферу. Тому масивні панорамні вікна в нашому кліматі — вибір досить витратний. Скоротити втрати тепла при будь-якому розмірі вікон дозволить установка багатокамерних енергозберігаючих склопакетів з низькоемісійним відбиваючим покриттям. «При цьому дерев’яні будуть вікна або пластикові — справа смаку. На збереження тепла це ніяк не впливає », — зазначає виконавчий директор Союзу скляних підприємств Лев Шахнес. Але вже якщо ви зважитеся на установку великих вікон, не варто економити на армованих конструкціях, які зроблять їх міцніше. Справа в тому, що з часом пластик на великому вікні може провіснуть без додаткової підтримки: утворюються щілини, і в будинку стане холодно.

Що стосується вхідних дверей — на цій ділянці теплового фронту скоротити втрати допоможе створення льотного тамбура, який багато століть називався в нашій країні просто: сіни. Цей спосіб, як і раніше актуальний і дозволить заощадити до п’яти відсотків витрат на опалення.

Сучасний спосіб «замкнути» тепло в будинку — установка рекуператора-теплообмінника, який дозволяє скоротити втрати через вентиляцію. Звичайна схема така: холодне повітря приходить в будинок по припливній вентиляції, а тепле — залишає його по витяжній. Рекуператор — це пристрій, який забирає тепло у вихідного повітря і нагріває свіже, що надходить зовні. Його установка окупається досить швидко: як уже було сказано, неправильно організована вентиляція може з’їдати половину витрат на опалення.