• Пн. Бер 20th, 2023

Economic news / Економічні новини

News of economy, energy, trade, finance / Новини економіки, енергетики, торгівлі, фінансів

Росія в тисячі разів наростила постачання дешевого вугілля до Індії

Відadmin

Чер 14, 2022

Постачання російського енергетичного вугілля до Індії в першому кварталі 2022 року зросли в кілька тисяч разів, пише «Комерсант» з посиланням на повідомлення міністерства промисловості та торгівлі азіатської держави.

Їхній обсяг досяг 537,2 тисячі тонн при тому, що за весь минулий рік Росія експортувала до Індії 1,3 мільйона тонн. Зростають показники продажів та інших марок вугілля: постачання антрациту досягли 419 тисяч тонн (зростання в 1,3 тисячі разів), а коксівного вугілля — 572 тисячі тонн (у 1,4 тисячі разів). За підсумками минулого року Росія поставила в 1 мільйон тонн вугілля, що коксується, і 1,4 мільйона тонн антрациту.

При цьому російським компаніям доводиться продавати товар дешевшим, свідчать оцінки аналітичної компанії «Метал Експерт». Так, постачання до Індії йдуть із великим дисконтом — до 50 відсотків до світових аналогів. На тлі санкцій Європейського Союзу Росія змушена шукати нових ринків збуту. З даних 2021 року слід, що перенаправити необхідно 63 мільйони зі 172 мільйонів тонн загальних обсягів експорту енергетичного вугілля.

Індія стає великим покупцем і російської нафти: у травні Росія стала другим за величиною постачальником сировини до країни, випередивши Саудівську Аравію. При цьому, за даними ЗМІ, місцеві приватні нафтопереробні заводи, купуючи дешеву нафту в Росії, перепродують на світовий ринок продукти з додаванням російського палива, приховуючи їхнє походження.