• Пт. Лют 3rd, 2023

Economic news / Економічні новини

News of economy, energy, trade, finance / Новини економіки, енергетики, торгівлі, фінансів

Уряд підтримав санкції проти сотень повʼязаних із “Росатомом” осіб та компаній

Відadmin

Вер 2, 2022

Кабінет міністрів підтримав розширення санкцій проти “Росатома” та вніс до санкційного списку понад 700 фізичних і юридичних осіб, пов’язаних з російською державною корпорацією.

Про це повідомила пресслужба уряду, відповідне розпорядження було ухвалене у пʼятницю на засіданні КМУ.

Як зазначив міністр енергетики Герман Галущенко, до списку потрапив і радник генерального директора російського Оператора з поводження з радіоактивними відходами (ФГУП “НО РАО”, входить в концерн “Росатом”) Ренат Карчаа.

“Саме він вчора виступив у якості гіда по окупованій російськими військами Запорізькій АЕС під час візиту місії МАГАТЕ на станцію”, – додав Галущенко. “Вчора весь світ спостерігав, як він проводить “екскурсію” для місії МАГАТЕ на ЗАЕС, дезінформуючи на кожному кроці. А сьогодні він вже – підсанкційна особа, якій тепер ніхто не потисне руку”.

Державна корпорація “Росатом” є одним із ключових суб’єктів російської економіки і важелем впливу та тиску в питаннях зовнішньої політики держави агресора.

Водночас зауважимо, що згідно закону України “Про санкції” обмежувальні заходи (або зміни до них) виносяться на розгляд Ради нацбезпеки та оборони за подання Верховної Ради, Кабміну, президента, Нацбанку чи Служби безпеки. Рішення РНБО вводиться в дію указом президента та затверджується постановою Верховної Ради.