Корінне золото вперше видобуватиметься в Комі
Економетрікс ньюз

Корінне золото вперше видобуватиметься в Комі

15 квітня 2010 року

Корінне золото вперше видобуватиметься в Комі

Власті Приполяр'я з цього року вперше мають намір налагодити освоєння корінних родовищ золота в Комі, ліцензію на видобуток дорогоцінного металу одержало ЗАТ "Голд Мінералс", повідомив у четвер мер Інти Володимир Вейгандт на нараді по розвитку мономіст Комі.

За його словами, корінні родовища золота ділянки "Алькесвож" є частиною родовища "Чудное". Ділянка знаходиться на території, що відноситься до Приполярного Уралу.

ЗАТ "Голд Мінералс", що входить до групи декількох російських компаній у сфері різних секторів промисловості, вже одержало ліцензію на право користування надрами, розвідки і видобутку золота на родовищі "Чудное".
"У нашому районі давно говорили про необхідність розвитку золотовидобувної промисловості, проте тільки зараз ця ідея як ніколи близька до свого втілення", - сказав Вейгандт.

За його словами, єдине, що ще належить зробити, щоб підприємство приступило до видобутку, - вирішити питання про відторгнення земельної ділянки "Чудное", оскільки вона знаходиться у межах нацпарка "Югид Ва".

"В умовах кризи проект особливо актуальний, оскільки дасть додатково роботу для двохсот чоловік, які будуть зайняті на виробництві", - додав глава Приполяр'я.

Як пояснив керівник Мінпроменерго Комі Костянтин Мальцев, офіційно досліджені запаси золота на даному родовищі складають 2,5 тонни.

"У колишні роки видобуток металу в Комі вівся, але йшлося тільки про розсипне золото", - уточнив міністр.