Економетрікс ньюз

Російські компанії поки не припиняють роботу в Єгипті

knoxdiggs.com - 01/02/2011

Російські компанії поки не припиняють роботу в Єгипті

Російські компанії, що працюють в Єгипті, поки не бачать небезпеки для своєї діяльності в країні, але стежитимуть за розвитком ситуації, повідомили РІА Новини представники компаній.

Зокрема, представник Лукойлу сказав агентству, що поки у компанії немає підстав для припинення здобичі нафти на території Єгипту.

"Проте, на родовищах вжито підвищених заходів безпеки, а "ЛУКОЙЛ Оверсиз" стежитиме за подальшим розвитком ситуації", - сказав співбесідник агентства.

ЛУКОЙЛ, одна з найбільших російських нафтових компаній, реалізує в Єгипті декілька проектів, найкрупніший з яких - на родовищі Західна Еш Ель Маллаха (WEEM) - розташований на побережжі Червоного моря, в районі Хургади. Крім цього, ЛУКОЙЛ спільно з італійською нафтовою компанією ENI-Agip реалізує в Єгипті проект Мелейя (Лівійська пустеля). Компанія працює також на блоках Західний Гейсум і Північно-східний Гейсум, розташованих в Суецькій затоці.

Як пояснив РІА Новини директор по зовнішніх зв'язках "Автоваза" Ігор Буренков, в Єгипті є автоскладальне виробництво Lada 4x4 і Lada 2107, але "АВТОВАЗ" не має відношення до цього підприємства: російський автогігант тільки поставляє туди машинокомплекти. "Так, минулого року було поставлено близько 3 тисяч машкомплектов", - відзначив Буренков. Російські громадяни не працюють на цьому підприємстві, додав він.

Щорічно в Єгипті збирається близько 6 тисяч автомобілів ВАЗ. Підприємство Lada Egypt повністю належить єгипетському інвестору, що купує складальні комплекти у "Автоваза". Подальший розвиток бізнесу стримується тим, що в Тольятті відсутнє спеціалізоване виробництво складальних комплектів.

Представник НОВАТЭКа

Російська газова компанія НОВАТЭК - друга за обсягами видобутку виробник природного газу в Росії. НОВАТЭК разом з єгипетською компанією "Сарва" створив СП по видобутку і виробництву газу в родовищах північного міста Ель-Аріш.

другий за обсягами видобутку виробник природного газу в Росії, відмовився від коментарів. Проте відзначило джерело, знайомий з ситуацією, поки компанії важко оцінити можливі наслідки для свого проекту в Єгипті.

У зв'язку з безладами в Єгипті низка країн почала евакуацію своїх громадян, що працюють в цій країні. Російські компанії ЛУКОЙЛ і НОВАТЭК вже вивезли своїх співробітників на батьківщину, організовується евакуація російських студентів, що навчаються в Єгипті. Російські туроператори і агентства зупинили продаж турів до Єгипту, а МЗС Росії призвав росіян відмовитися від поїздок в цю країну. Висловлюються побоювання, що ситуація негативно відобразиться на російсько-єгипетських торговельно-економічних відносинах в цілому.

Економічні зв'язки РФ з Єгиптом мають тривалу історію. За даними Мінекономрозвитку, Росія займає шосте місце серед зовнішньоторговельних партнерів Єгипту. Питома вага Росії в зовнішньоторговельному обороті Єгипту складає 4,2%. Єгипет, з свого боку, займає 34-е місце серед зовнішньоторговельних партнерів Росії, зокрема 29-е - по експорту і 63-е - по імпорту. На 1 грудня 2010 року частка Єгипту в зовнішньоторговельному обороті Росії склала 0,4%.
Об'єм російсько-єгипетської торгівлі за січень-листопад 2010 року, за даними митної статистики, склав 2,1 мільярдів доларів, зокрема російський експорт - 1,85 мільярдів доларів, єгипетський імпорт - 247,5 мільйонів доларів. У структурі російського експорту до Єгипту основна частка постачань доводилася на зерно (48%), пиломатеріали (18%), машини і устаткування (11%), чорні метали (7%).

В даний час основний потік російських інвестицій пов'язаний з енергетичним сектором Єгипту. ВАТ "ЛУКОЙЛ" щорічно видобуває в цій країні близько 650 тисяч тонн нафти і з 2004 року веде геологорозвідку нових родовищ. ВАТ "НОВАТЭК" з 2008 року займається розвідкою родовищ природного газу.