Економетрікс ньюз

Летерм відкинув пропозицію Саркозі і Меркель по посиленню економіки ЄС

knoxdiggs.com - 04/02/2011

Летерм відкинув пропозицію Саркозі і Меркель по посиленню економіки ЄС

Прем'єр-міністр Бельгії Верб Летерм, виступаючи у п'ятницю на саміті лідерів країн ЄС в Брюсселі, категорично відкинув пропозицію Франції і Німеччини по посиленню механізмів економічного управління в країнах єврозони, повідомляє агентство Франс Прес.

Президент Франції Ніколя Саркозі і федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель повинні представити у п'ятницю своїм європейським колегам проект так званого "Пакту конкурентоспроможності", який виходить за рамки діючого Пакту стабільності і зростання, що визначає допустимі рівні дефіциту держбюджету і розміру держборгу в єврозоні і ЄС в цілому.

Європейські лідери раніше вже погодилися реформувати Пакт, щоб не допустити в майбутньому нових боргових криз у співтоваристві. Новий документ вимагає посилити координацію економічних політик в єврозоні і "натомість" збільшити об'єм Європейського фонду фінансової стабільності (ЕФФС), для надання допомоги державам, які знаходяться "в непростому положенні".
Зокрема, новий Пакт вимагає узгодження пенсійної і зарплатової політик. Це означає, що у разі ухвалення Пакту Бельгії доведеться відмовитися від індексації зарплат по інфляції.

Цей пункт викликає категоричне неприйняття у Летерма. "Потрібно підсилити координацію економічної політики (у Європі), але необхідно, щоб при цьому у держав-членів ЄС залишалася свобода для проведення власної політики... Ми не дозволимо зруйнувати прийняту в нашій країні модель соціального партнерства", - приводить агентство слова Летерма.