• Пн. Бер 20th, 2023

Economic news / Економічні новини

News of economy, energy, trade, finance / Новини економіки, енергетики, торгівлі, фінансів

Європа за кілька тижнів почне отримувати газ від нового постачальника

Відadmin

Жов 21, 2022

Наприкінці жовтня чи на початку жовтня Мозамбік зібрався відправити першу партію зрідженого природного газу (ЗПГ) до Європи з плавучого терміналу Coral Sul, який знаходиться під управлінням нафтогазової компанії Eni. Про це з посиланням на місцеву владу пише Reuters.

Газовоз для завантаження вже прибув до узбережжя на півночі країни. Новий постачальник дозволить пом’якшити енергетичну кризу в Європі, збільшивши пропозицію на ринку ЗПГ. При цьому останні пару тижнів біржова вартість газу в регіоні на тлі зниження побоювань щодо постачань знизилася майже на третину.

Eni відкрила родовище Coral South у 2012 році. Будівництво плавучого заводу з виробництва ЗПГ розпочато у 2017-му, при цьому компанії вдалося витримати графік за умов пандемії COVID-19, збройного конфлікту у Мозамбіку та різкого падіння цін на газ кілька років тому.

Розвивати виробництво ЗПГ у Мозамбіку також планує TotalEnergies, але компанії довелося призупинити проект через проблеми з безпекою. Передбачається, що відновити його вдасться у 2023 році. Крім того, на початку наступного року остаточне інвестиційне рішення щодо власного проекту в країні може ухвалити ExxonMobil.

ЗПГ-проекти стали особливо цікавими для інвесторів через наміри Європи відмовитися від російських енергоресурсів через введення російських військ на територію України. Коментуючи намір президента Росії Володимира Путіна влаштувати новий газовий хаб у Туреччині, представник Єврокомісії Тім Макфі зазначив, що рішення уникати контрактів із Росією остаточне.