• Пн. Бер 20th, 2023

Economic news / Економічні новини

News of economy, energy, trade, finance / Новини економіки, енергетики, торгівлі, фінансів

Розроблено пластир-накладку для ультразвукового дослідження органів

Відadmin

Сер 1, 2022

Команда вчених із Массачусетського технологічного інституту розробила пластир-накладку для ультразвукового дослідження органів. Результати роботи опубліковані у журналі Science.

Як уточнюється, пристрій є невеликим біоадгезивним ультразвуковим пластиром (Baus) розміром з поштову марку, який здатний сканувати кровоносні судини, травну систему та інші органи протягом двох діб, динамічно відображаючи стан здоров’я.

Така технологія може бути більш ефективною для діагностики захворювань та вивчення стану організму, ніж звичайне ультразвукове дослідження. Пластир працює за рахунок великої кількості крихітних датчиків (п’єзоелектричних перетворювачів), що направляють ультразвукові хвилі крізь шкіру. Поки що розробку необхідно підключати до приладу, що візуалізує дані, але інженери вже працюють над бездротовою версією.

Розробники вважають, що користувачі зможуть придбати пристрій в аптеках і використовувати для моніторингу свого здоров’я, виводячи інформацію на свої смартфони. За допомогою пластиру вдасться виявити ранні ознаки захворювання чи інфекції, а також контролювати стан своїх м’язів під час реабілітації чи спортивних тренувань.