• Пн. Бер 20th, 2023

Economic news / Економічні новини

News of economy, energy, trade, finance / Новини економіки, енергетики, торгівлі, фінансів

Створена паперова батарейка, що активується водою.

Відadmin

Сер 1, 2022

Швейцарські вчені розробили прототип акумуляторного елемента, що біорозкладається, з паперу. Дослідження було опубліковано у журналі Nature.

Представлений прототип паперового акумулятора, за словами дослідників, може вплинути на сегмент одноразової електроніки. Створена паперова батарея є біорозкладною, виготовлена ​​з екологічно чистих матеріалів і досить дешева у складання.

Пристрій складається зі смужки паперу з нанесеною на неї кухонною сіллю, на одній із сторін знаходиться графітовий шар. Графіт виступає як катод, порошок цинку – анода, позитивна і негативна сторони акумулятора з’єднані проводом. Для активації елемента необхідно додати пару крапель води на папір.

В ході експерименту батарейка активувалася через 20 секунд після контакту з водою та видавала напругу 1,2 вольта протягом години. Це можна порівняти з рівнем звичайної лужної батареї АА на 1,5 вольта. Продуктивність батареї знижувалася в міру висихання – для повторної активації елемент потрібно заново змочити водою.

“Демонстрація показала, що, незважаючи на обмежену питому потужність порівняно зі стандартними технологіями, наша батарея актуальна для широкого спектру малопотужної електроніки та екосистеми інтернету речей”, – зазначили винахідники.

На початку липня стало відомо, що фахівці з Фінляндії використали пісок для зберігання енергії замість стандартних акумуляторів. Інженери відзначили, що дуже дешевий і доступний матеріал здатний кілька місяців зберігати тепло від 500 до 600 градусів за Цельсієм.