• Пн. Бер 20th, 2023

Economic news / Економічні новини

News of economy, energy, trade, finance / Новини економіки, енергетики, торгівлі, фінансів

Борель заявив про близькість ЄС до межі закупівель газу з неросійських джерел

Відadmin

Сер 1, 2022

Верховний комісар Євросоюзу (ЄС) із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель заявив про наближення Європи до межі закупівель газу з неросійських джерел. Про це повідомляється на офіційному сайті ЄС.

На думку політика, на Європу чекає важка зима із уповільненням економічного зростання. “Європі загрожує справжній шторм: ціни на енергоносії зростають, економічне зростання сповільнюється, наближається зима”, – розповів він. У зимовий період, за словами голови євродипломатії, виникне потреба в економії енергії.

Він повідомив, що з початку цього року ЄС зумів просунутися у скороченні частки російського імпорту газу. За цей проміжок йому вдалося знизити показники з 40 до 20 відсотків через збільшення закупівель зрідженого природного газу та імпорту трубопровідного газу з Норвегії, Алжиру та Азербайджану.

Боррель шкодує про те, що Європа не організувала «справжній енергетичний союз ЄС» після 2014 року, який був би заснований на диверсифікації поставок та зменшенні в них російської частки, а також на інвестуванні в енергоефективність та відновлювані джерела.

Раніше Боррель повідомив про рішення ЄС відмовитись у майбутньому від закупівель російського газу. “РФ хоче продавати свій газ, але не обов’язково продавати його нам”, – заявив політик, підкресливши їх намір позбутися занадто великої енергетичної залежності від Росії.