• Пн. Бер 20th, 2023

Economic news / Економічні новини

News of economy, energy, trade, finance / Новини економіки, енергетики, торгівлі, фінансів

Вчені розповіли про небезпеку багаторазового використання пластикового посуду

Відadmin

Сер 1, 2022

Вчені розповіли про правила експлуатації пластикового посуду для мінімізації ризиків шкоди здоров’ю. Про це пишуть “Известия”.

При використанні пластикових ємностей необхідно дотримуватися запобіжних заходів і дотримуватися прописаного технічного регламенту, пояснили експерти. У нормативному документі зазначено вимоги та умови для виготовлення одноразового посуду та пляшок. Крім того, він визначає максимальну допустиму температуру під час експлуатації пластикової продукції.

При контакті з пластиковими ємностями дуже важливо звертати увагу на спеціальні маркування на посуді, зокрема, на відповідний значок для харчового пластику — вилочка та стаканчик, єдиний знак митного звернення «ЄАС» та петлю Мебіуса з цифрою, яка говорить про вид пластику. Їхня наявність свідчить про безпеку використання.

Не менш важливо, за словами експертів, не використовувати багаторазово одноразовий посуд, особливо за ознак деформації, наприклад, при втраті прозорості у пластикових пляшок. Зберігати пластикові пляшки слід від впливу прямих сонячних променів, а також не рекомендується наповнювати їх гарячою рідиною. З харчовими контейнерами потрібно бути обережними та не залишати на них подряпини від столових приладів.

Порушення цілісності пластикової упаковки, не дотримання правил експлуатації та порушення режиму зберігання можуть спровокувати процес міграції шкідливих речовин в організм людини разом із їжею. Попадання мікрочастинок пластику може призвести до запалення, запевняють вчені. Скупчення цих частинок можна виявити у печінці, нирках, нервовій тканині та навіть плаценті.

У квітні цього року стало відомо, що вчені Університету Халла вперше виявили частинки мікропластику у легенях. Загалом вони знайшли 12 видів пластику, включаючи ті, які використовуються для виготовлення упаковки, пляшок та одягу.