Британський банк компенсує клієнтам втрати, викликані вулканом
Економетрікс ньюз

Британський банк компенсує клієнтам втрати, викликані вулканом

29 квітня 2010 року

Британський банк компенсує клієнтам втрати, викликані вулканом

Найбільший британський банк HSBC ухвалив рішення як жест доброї волі компенсувати своїм клієнтам непередбачені втрати через виверження вулкана в Ісландії, мовиться у повідомленні банку.

Ісландський вулкан Ейяфьятлайокудль почав виверження 14 квітня, що привело до утворення великої хмари попелу. Через частинки вулканічного попелу, що представляють небезпеку для авіадвигунів, європейські служби безпеки польотів ухвалили рішення майже на тиждень - з 15 по 20 квітня - закрити повітряний простір для польотів. В результаті мільйони людей несподівано "застрягли" на декілька днів в різних точках земної кулі, що привело до непередбачених витрат.
"HSBC підтверджує, що хоча виверження вулканів звичайно не покриваються страховками для мандрівників, в даному конкретному випадку банк розгляне претензії по настанню страхових випадків від британських клієнтів, які постраждали від відміни авіарейсів через виверження вулкана (Ейяфьятлайокудль)", - мовиться в повідомленні.

При цьому банк закликає клієнтів спочатку спробувати одержати компенсації від авіакомпаній і туроператорів, і тільки потім вимагати відшкодування по страховці.

Серед інших заходів, які має намір зробити банк для своїх вкладників - це повне відшкодування комісійних зборів за зняття грошей в банкоматах за кордоном в період з 15 по 26 квітня, а також анулювати накладені штрафи за відхід в овердрафт.

Туристи, що обміняли в банку фунти стерлінгів на іноземну валюту і що не зробили у результаті заплановані подорожі, зможуть обміняти свої гроші назад без втрати курсової різниці.

"Транспортний колапс через вулканічний попел став безпрецедентною подією, яка розладнала тисячі мандрівників. Не всі страховки схожі одна на одну, але ми в HSBC вважаємо, що буде правильним встати на сторону наших клієнтів в даній екстраординарній ситуації", - заявив глава британського підрозділу HSBC Пол Терстон.

Раніше подібні кроки для своїх клієнтів зробили також інші крупні банки Великобританії - Barclays, Lloyds, Royal Bank of Scotland.

Информация Стенд действия населения при авариях и катастрофах здесь.