Американські компанії продовжили зростати попри все

Американські компанії продовжили зростати попри все

Ринкова вартість провідних американських компаній продовжила рости всупереч всім негативним факторам і обставинам. Опитані CNBC економісти розходяться в оцінках того, що відбувається.

Одні фахівці вважають явна розбіжність між станом світової — і американської — економіки і біржовий кон’юнктурою черговим доказом того, що «фондовий ринок остаточно відокремився від реальності» і більше не відображає дійсний стан речей.

Інші зазначають, що для зростання акцій окремих компаній є очевидні причини. Зокрема, втрати і збитки торкнулися не всіх галузей економіки, а в першу чергу сектора послуг. При цьому влада — Федеральна резервна система і Конгрес — запустили масштабні програми підтримки.

Перша оголосила про практично необмежену за обсягом кількісне пом’якшення, в рамках якого на вторинному ринку скуповує державні і корпоративні облігації, знижуючи вартість запозичень і надаючи банкам ліквідність для видачі кредитів. Конгрес схвалив додаткові запозичення, за рахунок яких планується фінансувати витрати бюджету.

На думку аналітиків, відкриття економіки після закінчення пандемії коронавируса призведе до відкриття підприємств, які досить швидко відновляться і знову стануть прибутковими. Інвестори, розуміючи це, не поспішають позбавлятися від їх паперів.

США є світовим лідером за кількістю зафіксованих випадків зараження коронавірусів. Станом на 8 травня, їх налічується понад 1,25 мільйона. 75,8 тисяч осіб померли, 195 тисяч одужали.

admin