Білорусь перестала приймати нафту з Росії

Білорусь 30 квітня повністю зупинила прийом нафти по нафтопроводу «Дружба» з Росії. Транзит сировини планується відновити 2 травня після витіснення «брудної» нафти. Про це повідомляє БЕЛТА з посиланням на першого заступника гендиректора, головного інженера «Гомельтранснафта Дружба» Андрія Вериго.

За його словами, в даний час якісна нафта знаходиться на 30-му кілометрі траси Унеча — Мозир. «Це третина шляху від Унечі до державного кордону з Білоруссю. Продовження її транспортування по території Білорусі планується відновити після витіснення неякісної нафти з російського ділянки орієнтовно 2 травня », — повідомив він.

Вериго додав, що білоруська сторона постарається використовувати вимушену зупинку в транзиті для виконання необхідних на даний момент ремонтних робіт. Вжиті заходи дозволяють поки відновити роботу тільки однієї нитки нафтопроводу «Дружба», інша на невизначений термін залишиться закритою і стане свого роду сховищем для некондиційної нафти, додав Вериго. Згідно з попередніми оцінками, загальний обсяг «брудної» нафти в трубопроводах Росії, Білорусії, України і Польщі склав близько п’яти мільйонів тонн.

Білорусія заявила про зниження якості російської нафти в нафтопроводі «Дружба» 19 квітня. Це призвело до того, що дороге устаткування на Мозирському нафтопереробному заводі вийшло з ладу. За даними «Транснафти», що експлуатує російську ділянку нафтопроводу, забруднення сталося між Самарою і Унеча і стало результатом навмисних дій. Була створена комісія з розслідування інциденту за Міненерго Росії.

Через зниження якості нафти Білорусія зупинила її транзит до Європи в напрямку Польщі та України. Росії 29 квітня відновила поставки в Білорусію «чистої» нафти по нафтопроводу «Дружба», і, за розрахунками Міненерго, вона має надійти на білоруську територію 2-3 травня.

admin