США відберуть у Павла Дурова понад мільярд доларів

США відберуть у Павла Дурова понад мільярд доларів

Суд південного округу Нью-Йорка підтримав позицію комісії з цінних паперів США (SEC) в суперечці з Telegram, в ході якого відомство вимагало визнати криптовалюту Gram цінним папером. Рішення поки не остаточне, але позиція судді Кевіна Кастель залишає компанії Павла Дурова мало шансів на перемогу, зазначає The Bell.

Такий вердикт відніме у Дурова 1,3 мільярда доларів, які він обіцяв повернути інвесторам у разі провалу проекту і які витрачав на його розробку і розвиток Telegram — це 77 відсотків усіх залучених коштів.

SEC пред’явила претензії до Telegram в жовтні минулого року, через що запуск криптовалюти довелося призупинити. Відомство вирішило, що компанія заздалегідь обіцяла інвесторам можливість заробити на перепродажі токенів, а значить, Gram підходить під визначення цінного паперу, розміщення яких треба реєструвати.

На думку судді Кастель, представники Telegram не змогли довести, що компанія могла бути звільнена від цього обов’язку. Процес у справі триває, і у Дурова ще є можливість подати апеляцію. Однак суд погодився з усіма ключовими аргументами звинувачення, що робить повний перегляд вердикту малоймовірним.

Telegram провів два раунди розміщень на початку 2018 року. Офіційно про них не оголошувалося, ЗМІ повідомляли про деталі процесу із зазначенням на джерела. Як великих інвесторів називалися російські бізнесмени Роман Абрамович, Сергій Солонін, Давид Якобашвілі, а також окремі фонди та підприємці з Кремнієвої долини.

За допомогою блокчейн-платформи Telegram Open Network (TON) і криптовалюта Gram, які повинні були стати глобальною екосистемою, Дуров збирався монетизувати свої розробки.

Як зазначається в рішенні суду, провал проекту криптовалюта вдарить по репутації Telegram і конкретно Дурова, а також створить складнощі для залучення капіталу, необхідного для розвитку мессенджера.

admin