У головній економіки Європи констатували економічний шок

У головній економіки Європи констатували економічний шок


У Німеччині, яка вважається головною економікою Європи, констатували шок на тлі епідемії коронавируса, зниження цін на нафту і найсильнішого падіння ділової активності. Про це заявив німецький Інститут економічних досліджень (Ifo Institute for Economic Research).

Індекс ділового клімату, який демонструє бізнес-настрою в країні і розраховується інститутом, обвалився з 96,0 пункту в лютому до 86,1 пункту в березні. Значення індексу виявилися на найнижчому рівні з літа 2009 року, а саме падіння було найсильнішим з моменту об’єднання Німеччини в 1990 році. «Економіка Німеччини перебуває в стані шоку», — написав інститут в своєму Twitter.

Раніше повідомлялося, що індекс ділової активності (PMI) в Європі — один з найважливіших показників, який відображає настрої в економіці — впав до мінімуму з 1998 року і встановив антирекорд в історії спостережень. Аналітики вже пророкують єврозоні сильну економічну кризу в історії регіону.

Європейська влада вжили заходів для підтримки економіки. Так, Європейський центральний банк (ЄЦБ) запустив програму кількісного пом’якшення на 750 мільярдів євро. Міністри фінансів країн ЄС анонсували застосування фіскальних заходів на рівні близько 1 відсотка від ВВП в 2020 році.

admin