Експерти виявили уразливість в «розумних» лічильниках електроенергії

Зловмисники можуть використовувати пролом для того, щоб не платити за рахунками, а також для відключення електроенергії в певному місці.

Незалежні дослідники безпеки Хав`єр Бачив (Javier Vidal) і Альберто Іллера (Alberto Illera) виявили уразливості в «розумних» лічильниках електроенергії, які дозволяють користувачам стежити за споживанням електрики і більш ефективно розраховувати витрати. Через ненадійні облікові дані зловмисники можуть отримати повний контроль над пристроєм, попереджають експерти.

За даними BBC, дослідники запідозрили наявність вразливостей після повідомлень про те, що одне з терористичних угруповань в Іспанії планує атаки на критичну інфраструктуру. «Ми перейнялися тим, що захист буде легко зламати, і ми це підтвердили», — наводить BBC слова Бачила.

У ході дослідження експерти виявили у вбудованому ЗА ключі шифрування даних, що відправляються, «розумним» лічильником на відповідні вузли у системі розподілу електроенергії. З допомогою цих ключів і унікального ідентифікатора, присвоєного кожному лічильнику, дослідники змогли підмінити дані, що надходять у компанію з надання комунальних послуг.

Зловмисники можуть використовувати це в шахрайських цілях (наприклад, для того, щоб не платити по рахунку або змусити платити когось іншого). Більш того, якщо постаратися, то таким чином можна відключити електроенергію в певному місці.

Неназвана іспанська компанія, яка займається поставками «розумних» лічильників, вже повідомлена про проблему і працює над її вирішенням.

Джерело:  neodimrostov.ru

admin