Фахівці ЛГЕКу спеціальним приладом перевіряють лічильники

Мінімальна економія — максимальні санкції. Фахівці Липецької міської енергетичної компанії вийшли на перевірку лічильників холодної води не з порожніми руками. Тепер головне знаряддя роботи представників ЛГЕК — спеціальний прилад. Він дозволяє визначити, чи був встановлений на лічильник магніт для зміни показань. Відтак відповідальності за установку хитрого пристосування уникнути не вдасться нікому.

В цю багатоповерхівку по вулиці Московській працівники ЛГЕКу прийшли на прохання липчан. Рахунки за загальнобудинкові потреби викликають у мешканців непідробне здивування. Люди попросили перевірити — чи все в порядку з лічильниками холодної води у сусідів.

Фахівці готують до роботи спеціальний прилад: «Перед нами представлений лічильник, не намагнічений, новий, з коробки. Перевіряємо його показання приладом — прилад нічого не показує. Якщо піднести до нього звичайний магніт і провести цим приладом, то автоматично прилад починає працювати. В даний момент він показує максимум, оскільки магніт на ньому встановлений».

Цей прилад здатний вивести на «чисту воду» недобросовісних платників комунальних послуг. Навіть якщо магніт з лічильника прибрати, розумна річ мовчати не буде, а тут же повідомить про порушення.

Віктор Леоненко: «Краще не порушувати, звичайно, треба жити за законом всім, тоді проблем не буде».

Лідія Музалевська перевіряючих зустрічає з посмішкою. У свої 70 пенсінерка й не чула про магніти. У неї свій секрет економії — не витрачати даремно воду.

Лідія Музалевська: «Ну у кого народу багато, менше води, і грошей менше, це я ось живу одна, і то економлю».

Перший рейд з диво приладом в цей раз порушників не виявив. Однак, за словами фахівців, спокушатися не варто.

Віктор Масліков, головний фахівець з енергетичної політики ВАТ «ЛГЕК»: «До цього моменту ми реєстрували тільки ті порушення, де лежав магніт. Їх було за останні три місяці — 16. По всіх нарахування було зроблено. Комучь 20 тисяч, комусь більше, залежно від періоду. З сьогоднішнього дня прилад дозволяє це робити, навіть якщо магніта немає».

Жодна квартира і жоден будинок не залишаться без подібних перевірок. І ті, хто вирішив обійти закон стороною, понесуть заслужене покарання. Розмір санкцій виявиться в рази більшим, ніж зекономлена за допомогою встановленого магніта сума.

admin