Індія переманить американські компанії у Китаю

Індія переманить американські компанії у Китаю

Індія сподівається залучити більше тисячі американських компаній в країну, посприявши їх переїзду з Китаю, пише Bloomberg.

Це відбувається на тлі того, що адміністрація президента США Дональда Трампа звинувачує Пекін у створенні коронавируса і приховуванні інформації про нього. Очікується, що це призведе до погіршення глобальних торгових зв’язків, Японія вже виділила 2,2 мільярда доларів на переїзд фабрик з Китаю, а члени Європейського союзу планують скоротити залежність від китайських постачальників.

Уряд Індії в квітні звернулося до американських компаній, які хочуть виїхати з Китаю, щоб запропонувати їм економічні стимули. Індія віддає перевагу постачальникам медичного устаткування, обладнання для харчової промисловості, текстилю, шкіряного виробництва і автозапчастин.

На думку прем’єр-міністра країни Нарендри Моді, зростання інвестицій допоможе зміцнити економіку, що постраждала від кризи, а також посприяє збільшенню зростання виробничого сектора з 15 до 25 відсотків до 2022 року. Також є необхідність створення нових робочих місць, проблема стала ще гострішою після того, як через пандемію 122 мільйони людей залишилися без роботи.

«У Індії є можливості спробувати зайняти місце в глобальних ланцюжках поставок, але для цього потрібні серйозні інвестиції в інфраструктуру і управління», — сказав доцент Чиказького університету Пол Станіланд.

Чиновники гарантували, що Індія розгляне конкретні запити про зміни в трудовому законодавстві, які виявилися серйозним каменем спотикання для компаній. Також уряд обговорить прохання підприємств відкласти податок на цифрові транзакції, введений в цьому році.

Індія намагається повернути втрачені позиції після того, як багато компаній вважали за краще переїхати до В’єтнаму, коли Трамп почав торгову війну з Китаєм. На думку генерального директора Федерації експортерів Індії Аджай Сахай, ринок країни більше, ніж В’єтнаму або Камбоджі, тому Індія привабливіша для інвесторів, що прагнуть вивести свій бізнес з Китаю.

Раніше держсекретар США Майкл Помпео висловив стурбованість з приводу нібито підсилилася, пропаганди і «ворожого впливу» з боку Китаю і Росії, а також підтримуваних ними сил.

admin